Co to jest mezoterapia igłowa owłosionej skóry głowy?
Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?
Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, zabieg mezoterapii igłowej wymaga poprzedzającej konsultacji lekarskiej kwalifikującej do zabiegu. W jej trakcie lekarz zbierze dokładny wywiad, określi Twoje oczekiwania i skonfrontuje je z możliwościami terapeutycznymi zabiegu, a także wykluczy występowanie przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu.
W dniu zabiegu należy dokładnie umyć skórę głowy, najlepiej szamponem głęboko oczyszczającym, który nie zawiera w swoim składzie silikonów.
Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz dokładnie oczyści i przygotuje skórę głowy by zwiększyć absorpcję składników aktywnych do mieszka włosowego.
Następnie za pomocą cienkiej igły wstrzykuje się w skórę głowy koktajl z witaminami, kwasem hialuronowym, peptydami, kofeiną i innymi składnikami aktywnymi. Wybór konkretnych substancji zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Nakłucia dodatkowo pobudzają krążenie w skórze, co dostarcza cebulkom włosowym niezbędnych substancji odżywczych. Iniekcje zwiększają także produkcję naturalnego kolagenu i elastyny, co korzystnie wpływa na kondycję włosów.
Ile trwa zabieg mezoterapii igłowej?
Jakie są zalecenia pozabiegowe?
Dlaczego warto wybrać mezoterapię igłową?
- Skuteczność: Mezoterapia igłowa jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zahamowanie wypadania włosów i poprawę ich jakości.
- Bezpieczeństwo: Zabieg jest stosunkowo bezbolesny, a ewentualny dyskomfort jest krótkotrwały.
- Szybkość efektów: Dzięki bezpośredniemu dostarczeniu substancji aktywnych do cebulek włosowych, efekty są widoczne stosunkowo szybko.
- Indywidualizacja: koktajle do mezoterapii dopasowane są do konkretnego problemu dermatologicznego. W przypadku osłabienia włosów i ich nadmiernego wypadania najczęściej są w nich zawarte: peptydy, witaminy i minerały, m.in. witaminy w grupy B, cynk, miedź, CGF – skoncentrowane czynniki wzrostu z komórkami macierzystymi, kwas hialuronowy.
Ciekawą propozycją są zabiegi mezoterapii włosów z użyciem osocza bogatopłytkowego (PRP). Przed zabiegiem od pacjenta pobrana zostaje krew, która następnie poddawana jest odwirowaniu. Wyodrębnione w ten sposób osocze z płytkami krwi stosowane jest do ostrzykiwania owłosionej skóry głowy. Zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, poza swoją wysoką skutecznością, cechuje się także brakiem występowania ryzyka reakcji alergicznej- preparat pozyskiwany jest od konkretnego pacjenta.
Dla kogo mezoterapia owłosionej skóry głowy będzie idealnym rozwiązaniem?
Zabieg świetnie sprawdzi się u osób dotkniętych łysieniem androgenowym i plackowatym. Będzie dobrym rozwiązaniem również dla osób, które tracą włosy w wyniku zmian hormonalnych, np. po ciąży, czynników mechanicznych czy stresu.
Wskazaniami do mezoterapii skóry głowy są:
- nadmierne wypadanie włosów
- łysienie plackowate
- łysienie androgenowe
- ścieńczenie włosów
- matowienie włosów