Cukrzyca typu II u dzieci

Cukrzyca typu 2 u dzieci i młodzieży to coraz ważniejszy problem zdrowotny na całym świecie, a ponieważ w tej grupie wiekowej jest względnie nowy, wiele spośród dzieci, które zachorowały na cukrzycę typu 2, może być błędnie uznawane za chorujące na cukrzycę typu 1. Jednakże z uwagi na zwiększanie się masy ciała w całej populacji, u nastolatków z nadwagą i z cukrzycą z autoimmunizacji można błędnie rozpoznać cukrzycę typu 2.

Czytaj więcej

Co to jest diabetologia?

Diabetologia jest dziedziną medycyny, zajmującą się profilaktyką oraz leczeniem cukrzycy i jej powikłań.
Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na cukrzycę choruje już aż 5% populacji. Odsetek chorych stale rośnie. W związku z dużą częstością zachorowań, cukrzyca została uznana za chorobę cywilizacyjną, a obecne badania wykazują, że zapadają na nią coraz młodsze osoby, w tym także dzieci. Stała opieka diabetologa jest konieczna na każdym etapie choroby.

Cukrzyca jest chorobą, która może prowadzić do bardzo poważnych dla zdrowia powikłań, w krytycznych sytuacjach nawet do śmierci. Nie lekceważ zagrożenia, umów się na wizytę.
Poradnia diabetologiczna, działająca na terenie naszej przychodni, oferuje kompleksową specjalistyczną pomoc medyczną dla dzieci z cukrzycą typu II.

W naszej przychodni, w ramach specjalizacji diabetologia przyjmują:

Nowa Sól

  • lek. med. Anna Hałabura